Як відомо, 2014 рік Указом Президента України оголошено роком Т.Шевченка. Звичайно, 200-річчя від дня народження поета відзначатиме уся Україна. В лютому Шевченкіана у нашому комплексі стартувала Шевченківським уроком «Життєпис в автопортретах» для учнів третіх класів гімназії, який було проведено в актовій залі. Гімназисти 3-Б поєднали біографію митця з його живописною спадщиною.
Тарас Григорович змалку мріяв стати маляром. Кріпак, сирота, але з великою мрією у серці, Тарас ішов дорогою долі. Яким він був малим, можна тільки уявляти, а от, коли став художником, то багато створив автопортретів, кожен з яких відображав певний період життя Шевченка, його внутрішній стан і зовнішні зміни.
Гімназисти, демонструючи автопортрети на екрані, розповідали про кожен період, коли була створена та чи інша робота, роз’яснювали техніки, за допомогою яких Шевченко писав автопортрет.
Звичайно, який Шевченківський урок без декламування творів? «Заповіт» англійською мовою прочитала Шимко Мар’яна, чим вразила всю аудиторію, а Мальчік Златослава написала вірш, присвячений Тарасу, який прозвучав наприкінці уроку.
На свій захід гімназисти запросили Кучерявого Юрія, Білан Вікторію, Ящишену Юлію, Голіняк Жанну, які під акомпанемент гітари виконали пісню на слова Т.Шевченка «Думи мої, думи мої…»
Шевченко-художник, Шевченко-поет тісно переплетені в одній долі. Так і на своєму уроці гімназисти 3-Б класу гімназії поєднали дві спадщини і нагадали усім, що Т.Г.Шевченко і поет, і художник, і академік-гравер.
Ольга Горпинюк, вчитель української мови та літератури
|